Carrer del Vall, 21 08221 - Terrassa

vedrunavallterrassa@vedruna.cat

Atenció al públic de 8:00 a 18:30

93 780 29 33

ELS PREMIS DELS JOCS FLORALS D´ENGUANY

Com ja sabeu, per la Diada de Sant Jordi, l´escola organitza uns Jocs Florals en 3 categories diferents: A (1r i 2n ESO), B (3r i 4t ESO) i C (1r i 2n BTX).
Els noms dels guanyadors i dels poemes premiats són:


CATEGORIA B

Tema LLIURE:
1r premi “La finestra” G.M.K. de Maria Sanz

2n premi “Estels com gotes d’aigua” L’AIGUA de Maria
Béser

3r premi “El temps” CAPUTXINO de Manuel Salmeron

Tema AMOR:
1r premi “Perdut en un desert” L’IRRIGADOR DEL
PORT de Montse Larqué

2n premi  “Tu i jo” G.M.K. de Maria Sanz

3r premi “Desig humà” MITJA LLIMONA Sílvia
Martínez

Tema PÀTRIA:
1r premi “La meva passió” COLOTTO de Laura
Viñolas

2n premi “ Un gran sentiment” JAMES HARDEN
de Marc Monés

3r premi S’ha declarat desert

Tema VALORS:
1r premi “La felicitat” NOA de Clàudia Pérez

2n premi “Camí de l’hospital” ASSASSINATS PER LA
FAM de Clàudia Vergel

3r premi “ El temor” JOAN EL EXISSAT de
José Luís Pérez
CATEGORIA C

CATEGORIA C

Tema LLIURE:
1r premi « Minuet antagònic amb acompanyament abstracte» ODETTE d’Elisabet Puig

2n premi “Atrapada amb els meus pensaments” FLORETA DE LLIR d’Eva Roldan

3r premi “T’escric perquè mai ho llegeixis” PARA ELISA
d’Irene Solé

Tema AMOR:
1r premi : “A Síria” SETEMBRE d’Irene Solé

2n premi     “Joc de titelles” INSPIRACIONS de Clara Amat

3r premi      “No em preguntis per què t’estimo” PLOMA de
Milena Munjé

Tema PÀTRIA:
1r premi: “La senyera de l’avi” RITA de Marçal
Llimona

2n premi       “Nació històrica RAMON LLULL de Carla Parra

3r premi     S’ha declarat desert

Tema VALORS:
1r premi: S’ha declarat desert
2n premi Ulls blaus d’experiència ORION BELT de
Juliana Bernal

3r premi “Dormies tranquil•la” OU de Queralt
Cadafalch

Si voleu veure les fotografies de la Diada de Sant Jordi, amb tots els guanyadors dels Jocs Florals de secundària i batxillerat, cal que aneu a la pestanya de la COLUMNA ESQUERRA de la web, FOTOGRAFIES I VIDEOS.

PEL QUÈ FA AL CONCURS DE FOTOGRAFIA MATEMÀTICA QUE ES FA CADA CURS, AQUESTA VEGADA ELS PREMIATS HAN ESTAT ELS SEGÜENTS ALUMNES:

 

CONCURS DE FOTOGRAFIA MATEMÀTICA      CURS 2014-15

 

CLASSIFICATS:

 

NOM

CATEGORIA

TÍTOL DE LA
FOTOGRAFIA

 

MARIONA CLAPÉS AMAT

LAIA PRATS CASTILLO

 

 

 

PRIMÀRIA (6È EP A)

 

 

INFINIT SIMÈTRIC

 

 

BIEL RABASA GALAN

 

1r CICLE ESO (1r
ESO A)

 

FRACCIÓ DE 0 PUNTS

 

 

LLUC RUIZ ESTEVE

 

2n CICLE ESO (3r
ESO A)

 

FRACTALS
NATURALMENT

 

 

ANTONI MEDINA
GARCÍA

 

BATXILLERAT (1r BTX
B)

 

TANGÈNCIA
PARLAMENTÀRIA

 

 

MARTA GIL TOMÁS

 

PROFESSORAT

 

ESPIRALS MARINES

 

 

 

 

Comparteix a les teves xarxes socials
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Arxius

Aquest lloc web fa servir cookies per que tingueu la millor experiència d'usuari. Si continua navegant està donant el seu consentiment per a l'acceptació de les esmentades galetes i l'acceptació de la nostra política de cookies, punxi l'enllaç per a més informació

ACEPTAR
Aviso de cookies